не САМІ тільки СВОЇ

теґи: дебютний альбом, Самі Свої, смарагди
Виконавець: Самі Свої
Альбом: смарагди
Видавець: ukrmusic
Рік: 2007
Треклист: 1. Бурштин (Боже літо) 2. Стріляли зрештою свої 3. Казка про Козака та чорта 4. Біленька хаточка 5. У передчутті катаклізму 6. Менталітет 7. Марічка 8. Аркан 9. Святий Миколай 10.Колесо 11.Париж вже чекає 12.Париж вже чекає (Ворождень)

Як довго я чекав на це видання.

Тоді, коли воно вже було заанонсоване у радіопередачі "Український р-н-р".

Дочекався. Купив... і розчарувався.

Справа в тому, що я випадково відшукав Самі Свої у нетрях всесвітньої мережі задовго до появи офіційного CD. Постягував усілякі доісторичні mp3 сумнівної якості звуку і, як то повелося у випадку отримання свіжаку, заслуховувався тими шедеврами. Ось воно! Справжнє! Сила!

А на диску що? Казна-що.

Для прикладу. Хто чув "Стріляли зрештою свої" в інтернетовському виданні і вже має змогу порівняти з версією на CD, той зрозуміє наскільки не виправдались мої сподівання.

Дуже неоднозначний альбом. Враження таке, ніби пісні до нього підібрані навмання. Тематично весь розхитаний і як "збоку бантік" Ворождень зі своєю відверто слабшою за оригінал версією "Париж вже чекає", яка в свою чергу одна з кращих на диску. Взагалі мистецьку цінність становлять довготривалі композиції: Вієвське "У передчутті катаклізму", "Колесо", "Аркан", вже згадуваний "Париж...". Окремо, без надриву електрогітари, що зовсім не властиво для СС Смарагди, сяє композиція "Біленька хаточка" на вірш Тараса Григоровича Шевченка.

В музичному плані диск рятує присутність у записі сопілки та скрипки. Якби не вони, то Самі Свої був би ще одним посереднім у своєму аранжуванні гуртом.