категорії: новина

YUNA булька

теґи: YUNA, Білик, Козлик, Ротару, Україна, музична премія

Ви вже певно чули і бачили, і вимовляли своє скептичне «угу» а мо’ й захоплене «вау». Чи може просто не надали уваги. Проте, незалежно від нашої присутності і наявності в інформаційному просторі, від недавна започатковано і активно готується до ефіру нова музична премія під назвою YUNA.

Оскільки це буде перший клин пляцком, то особисто я не надто довіряю претензійним інформвикидам організаторів щодо видовищності, оригінальності, незабутності, феєричності… і далі за списком. Тому що внутрішній світ цього шоу аж ніяк не претендує на ефект несподіваності. Хоча б через те, що номінантів і рубрики вже оголошено, а все це рубриковане було не один (мільйон) раз показано і мовлено. Як в анекдоті: «Ето уже кто-то кушал».

Ну, все це ви ще матимете змогу побачити або на власні очі або з чийогось репортажу. Я про інше. А саме…

Не слід було організаторам так гучно називатись. Yearly Ukrainian National Awards.

Yearly – гаразд, я згоден щороку ігнорувати цю подію, аж поки… але не вірю, що таке станеться.

Ukrainian – тут все зрозуміло, місце прописки.

National – ось воно, це злощасне слово. Після прочитання прес-релізу я дійшов висновку, що це стосується шоу-бізу. Конкретніше, Nation TV/FM. Широкий кругозір у людей, нічого не скажеш.

Awards – ну звичайно, якщо вже колотить понти, то тільки з awards. Give the dog a bone.

Тут не менш важливим є питання «а судді хто?». Я не наводитиму тут конкретних прикладів та не називатиму імен. Все це ви зможете знайти у глобальній мережі. Сформулюю так. До когорти знавців і поціновувачів потрапили всуціль «…всі на одне лице, але не брати вони…» (Григорій Чубай), плюс дещиця українців і, як результат, двадцятилітній період кращих так перекосило, що тьфу.

Все що я хочу сказати: люди, не ганьбіть Ukrainian Nation такими преміями. В Україні є люди мистецтва, які справді мають хист і талант до музики та співу. А в анонсованому балагані зібрались діячі, що опанували мистецтво «рубіть капусту». І ті хто журять цих претендентів водночас є їхніми погоничами до слави.

Ось такі «фа, соль, ля, сі».